Jízdní schopnosti

ODMÍTNUTÍ ODPOVĚDNOSTI
Specifikace produktů se mohou v jednotlivých zemích nebo regionech lišit.

VÝKON MOTORU

…

Motor SUBARU BOXER

Konfigurace plochého motoru SUBARU BOXER má písty umístěné v úhlu 180 stupňů, což přináší menší výšku a kratší délku oproti jiným typům motorů.
SPECIFIKACE MOTORU
SPECIFIKACE MOTORU
ZVUK MOTORU
ZVUK MOTORU

MOTOR SUBARU BOXER

Proč motor SUBARU BOXER?

Název motoru boxer vychází z protisměrného pohybu pístů, který připomíná rychlé úderné pohyby paží boxera. Přestože se nejedná o globální standard, Subaru zůstává věrné výhradně koncepci motoru SUBARU BOXER, která je zárukou pro Subaru typického potěšení z jízdy a současně bezpečí pro všechny cestující. Také představuje náš mimořádný příspěvek do světa technologických inovací a špičkového inženýrství.
Spustit video
Spustit video

VLASTNOSTI MOTORU BOXER

Motor s řadovým uspořádáním válcůMotor SUBARU BOXERMotor s vidlicovým uspořádáním válců

Čím je výjimečný?

Na rozdíl od běžných motorů s písty uspořádanými v řadě nebo do "V" dochází u motorů s protiběžnými písty ke vzájemnému vyvážení jejich pohybů, a tím k přirozené eliminaci vibrací bez nutnosti použití dodatečných vyvažovacích hřídelí, zvyšujících hmotnost a složitost.
Spustit video
Spustit video

LINEARTRONIC

Proč Lineartronic?

Převodovka Subaru Lineartronic s plynule měnitelným převodem (CVT) je tvořena dvěma řemenicemi s proměnným průměrem a řetězem, které společně plynule mění převodový poměr. Tato převodovka zaručuje mimořádné zážitky z plynulé a pohodlné jízdy s optimálním výkonem v jakékoliv rychlosti a s minimální spotřebou.
Spustit video
Spustit video

X-MODE

…
…

Systém X-MODE a Hill Descent Control

Celý potenciál Outbacku si vychutnáte i díky inovovanému systému X-MODE. Pokud jedete po kluzkém povrchu pokrytém sněhem, bahnem nebo štěrkem, zvolte režim [SNOW/DIRT], jestliže je silnice obzvlášť zrádná a vůz by mohl uvíznout, jako třeba v hlubokém sněhu, bahně nebo písku, zapněte režim [D.SNOW/MUD]. Funkce řízeného sjíždění příkrých svahů Hill Descent Control navíc pomáhá udržet stálou rychlost při sjezdu z kopce, a to i na kluzkém povrchu. A to je další vlastnost, která řidiči dodá ještě více klidu.*
ODMÍTNUTÍ ODPOVĚDNOSTI
* Za bezpečnost a sledování jízdy je vždy zodpovědný řidič. Efektivita funkce Hill Descent Control záleží na mnoha faktorech, od stavu vozidla přes počasí, použité pneumatiky až po jízdní podmínky.

SI-DRIVE

…

SI-DRIVE

Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) vám umožní kdykoliv a za jakýchkoliv podmínek nastavit si vůz podle svých představ. Režim Intelligent je navržen pro vyváženou kombinaci plynulosti a hospodárnosti, nastavení Sport zajistí pro dynamický a sportovní projev okamžité reakce a lineární odezvu na sešlápnutí plynového pedálu.
ZJISTĚTE VÍC
ZJISTĚTE VÍC

ZÁKLADNÍ SUBARU TECHNOLOGIE

Loading...

LINEARTRONIC + POHON VŠECH KOL AWD S AKTIVNÍM ROZDĚLOVÁNÍM TOČIVÉHO MOMENTU

…

LINEARTRONIC + POHON VŠECH KOL AWD S AKTIVNÍM ROZDĚLOVÁNÍM TOČIVÉHO MOMENTU

Lineartronic s vhodným převodovým poměrem udržuje motor v optimálních otáčkách, což zlepšuje hospodárnost, rychlost reakcí a jízdní dynamiku. Změna převodu je navíc komfortně plynulá a hladká. Převodovka Lineartronic je nabízena ve spojení s pohonem všech kol AWD, aktivně rozdělujícím točivý moment mezi nápravy. Základní rozložení točivého momentu je nastaveno optimálně mezi přední a zadní nápravu a mění se podle okamžitých trakčních podmínek v reálném čase.
Spustit video
Spustit video

Uspořádání s kolébkovým rámem motoru

…

Uspořádání s kolébkovým rámem motoru

Díky kolébkovému rámu si v Outbacku vychutnáte ještě agilnější a hladší jízdu. A v případě čelního střetu se motor může zasunout pod kabinu, čímž se prodlouží přední deformační zóna.

Zdokonalené zavěšení

…

Zdokonalené zavěšení

Jemně odladěný systém zavěšení kol s vylepšenými předními vzpěrami a zadními tlumiči znamená příjemnou kombinaci přímější odezvy od řízení a hladké pohodlné jízdy.

2.5-l DOHC SUBARU BOXER

Výkon (kW)
…
Točivý moment (Nm)
Otáčky (rpm)
MAX. VÝKON:
129 kW (175 k) při 5800 ot./min

MAX. TOČIVÝ MOMENT:
235 Nm při 4000 ot./min

SPOTŘEBA PALIVA:
7,3 l/100 km* (NEDC)
8,6 l/100 km* (WLTP)

CO2 EMISE:
166 g/km* (NEDC)
193 g/km* (WLTP)

2.5-l DOHC SUBARU BOXER

Z podstaty hladce běžící a silný zážehový agregát 2,5 l DOHC SUBARU BOXER jsme pro Outback ještě zdokonalili s ohledem na co nejvyšší výkon a nízkou spotřebu paliva. Také jsme provedli specifické úpravy pro zlepšení točivého momentu v nízkých až středních otáčkách, aby měl vůz lepší zátah i při rozjezdu. Zjistíte, že motor lépe reaguje při jízdách po městě a více vyhovuje i během dálničních přesunů díky znamenitému točivému momentu 235 Nm již od 4000 ot/min. Ve spojení s převodovkou Lineartronic je hospodárnější a vykazuje nižší emise, a tak je šetrný nejen k vaší peněžence, ale i k životnímu prostředí.
ODMÍTNUTÍ ODPOVĚDNOSTI
* Spotřeba paliva a emise CO2: podle EC 715/2007 - 2018/1832DG.

Režim Sport

…

Režim Sport

Tento režim s bleskovou odezvou je vhodný za nejrůznějších situací, kdy nabídne okamžitou akceleraci. Dokáže vám pomoci znovu objevovat radost z jízdy, ať již na dálnicích nebo zatáčkovitých okreskách.

Režim Intelligent

…

Režim Intelligent

Režim s jemnějším dávkováním výkonu je ideální volbou pro pojíždění po městě a v místních uličkách, na dlouhých trasách nebo obecně pro jízdu s nízkou spotřebou paliva. Přináší i lepší kontrolu nad vozem při jízdě v dešti nebo na zasněžených cestách.