Vyvážený a komfortní.

ODMÍTNUTÍ ODPOVĚDNOSTI
Specifikace produktů se mohou v jednotlivých zemích nebo regionech lišit.

VÝKON MOTORU

…

Motor SUBARU BOXER

Konfigurace plochého motoru SUBARU BOXER má písty umístěné v úhlu 180 stupňů, což přináší menší výšku a kratší délku oproti jiným typům motorů. Motor (a tedy i celý vůz) má tak nižší těžiště, což přispívá k lepšímu rozložení hmotnosti a ochotě k zatáčení.
SPECIFIKACE MOTORU
SPECIFIKACE MOTORU

MOTOR SUBARU BOXERE

Proč motor SUBARU BOXER?

Název motoru boxer vychází z protisměrného pohybu pístů, který připomíná rychlé úderné pohyby paží boxera. Přestože se nejedná o globální standard, Subaru zůstává věrné výhradně koncepci motoru SUBARU BOXER, která je zárukou pro Subaru typického potěšení z jízdy a současně bezpečí pro všechny cestující. Také představuje náš mimořádný příspěvek do světa technologických inovací a špičkového inženýrství.
Spustit video

VLASTNOSTI MOTORU BOXER

Motor s řadovým uspořádáním válcůMotor SUBARU BOXERMotor s vidlicovým uspořádáním válců

Čím je výjimečný?

Na rozdíl od běžných motorů s písty uspořádanými v řadě nebo do "V" dochází u motorů s protiběžnými písty ke vzájemnému vyvážení jejich pohybů, a tím k přirozené eliminaci vibrací bez nutnosti použití dodatečných vyvažovacích hřídelí, zvyšujících hmotnost a složitost.
Spustit video

LINEARTRONIC

Proč Lineartronic?

Převodovka Subaru Lineartronic s plynule měnitelným převodem (CVT) je tvořena dvěma řemenicemi s proměnným průměrem a řetězem, které společně plynule mění převodový poměr. Tato převodovka zaručuje mimořádné zážitky z plynulé a pohodlné jízdy s optimálním výkonem v jakékoliv rychlosti a s minimální spotřebou.
Spustit video

SUBARU BOXER 2,0 l DOHC

Výkon (kW)
…
Točivý moment (Nm)
Otáčky (rpm)
MAX. VÝKON:
110 kW (150 k) při 6200 ot./min

MAX. TOČIVÝ MOMENT:
198 Nm při 4200 ot./min

SPOTŘEBA PALIVA*1:
7,2 l/100 km*2, 7,3 l/100 km*3 (NEDC)
8,5 l/100 km*2, 8,7 l/100 km*3 (WLTP)

CO2 EMISE*1:
165 g/km*2, 167 g/100km*3 (NEDC)
192 g/km*2, 196 g/100km*3 (WLTP)

SUBARU BOXER 2,0 l DOHC

Motor DOHC s objemem 2,0 l, má přirozeně hladký průběh, poskytuje vyšší točivý moment v nízkém až středním rozsahu otáček při zachování vysoké účinnosti spalování. V městkém provozu má citlivější odezvu, na dálnici je plavný a prakticky na jakékoli silnici je provozně čistší.
ODMÍTNUTÍ ODPOVĚDNOSTI
*1 Spotřeba paliva a emise CO2: podle EC 715/2007 - 2017/1347BG.
*2 2.0i EyeSight MID / EyeSight BASE
*3 2.0i EyeSight HIGH