Wydajność, której możesz zaufać. Potencjał, który możesz poczuć.

ZASTRZEŻENIE
Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych. Każda zmiana wyposażenia i specyfikacji zostanie wyraźnie przedstawiona Państwu przed zawarciem umowy ze sprzedawcą.

SILNIK SUBARU BOXER

…

SILNIK SUBARU BOXER

Niewiele SUV-ów porusza się z taką pewnością jak Forester. Nie bądź więc zaskoczony, w jak szczególny sposób to osiągnęliśmy. Pozioma - przeciwsobna konfiguracja silników SUBARU BOXER powoduje, że sąsiadujące cylindry i tłoki ułożone są naprzeciwko siebie, czyli rozstawione o 180 stopni. Dzięki temu profil silnika jest niższy, bardziej płaski niż konkurencyjne konstrukcje, a zatem sama jednostka napędowa oraz cały samochód mają niżej położony środek ciężkości, co pomaga w wyważeniu auta. Ponadto przeciwsobne ruchy tłoków znoszą siły bezwładności w układzie korbowym, w naturalny sposób ograniczając drgania.
Silnik
Silnik
Dźwięk silnika

Silnik SUBARU BOXER

Dlaczego silnik SUBARU BOXER?

Dzięki poziomo ułożonym, pracującym naprzeciw siebie tłokom uzyskano płaską konstrukcję. Cały samochód ma przez to nisko położony środek ciężkości, co w połączeniu z osiową symetrią elementów układu napędowego daje niespotykaną równowagę i minimalizację przechyłów samochodu na zakrętach.
Film

Silnik SUBARU BOXER

Silnik rzędowySilnik SUBARU BOXERSilnik w układzie "V"

Co wyróżnia silnik SUBARU BOXER?

W odróżnieniu od tradycyjnych konfiguracji silników rzędowych lub w układzie V, w silniku w układzie bokser przeciwsobne ruchy tłoków z założenia znoszą się wzajemnie, co pomaga zmniejszyć drgania. Nie ma zatem konieczności stosowania ciężkich i skomplikowanych systemów wałków wyrównoważających.
Film

LINEARTRONIC

Dlaczego skrzynia biegów Lineartronic?

Bezstopniowa skrzynia biegów Subaru Forestera nie jest ograniczona zastosowaniem ustalonych przełożeń, tak jak ma to miejsce w konwencjonalnych automatycznych skrzyniach biegów. Ta skrzynia używa zupełnie zmiennych przełożeń, co pozwala jej w każdej chwili utrzymać silnik we właściwym zakresie obrotów. Zapewnia to płynne przyspieszanie, a jednocześnie poprawia sprawność zespołu napędowego.
Film

SUBARU e-BOXER

…

SUBARU e-BOXER Nowy zespół napędowy Subaru

W celu zwiększenia efektywności jazdy zespół napędowy SUBARU e-BOXER dostosowuje do warunków jazdy dystrybucję mocy między dwulitrowym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem paliwa a silnikiem elektrycznym. Efektem połączenia ze skrzynią Lineartronic jest ciche i liniowe przyspieszenie, wiernie odpowiadające na potrzeby kierowcy. Umieszczenie silnika elektrycznego i akumulatora symetrycznie względem wzdłużnej osi pojazdu dopełnia stabilności, poprawia rozkład masy pojazdu (przód – tył) i równowagę osiągniętą dzięki nisko umieszczonemu środkowi ciężkości silnika SUBARU BOXER oraz stałemu napędowi wszystkich kół Symmetrical AWD.
Tryby jazdy

e-BOXER
Wskaźnik systemu wspomagania silnikiem elektrycznym

X-MODE

…

X-MODE oraz Hill Descent Control

Ciesz się prawdziwym potencjałem napędowym Forestera dzięki kolejnej wersji X-MODE. Wybierz tryb SNOW/DIRT dla śliskich powierzchni pokrytych śniegiem lub żwirem, albo tryb D.SNOW/MUD dla szczególnie trudnych dróg, takich jak głęboki śnieg lub błoto. X-MODE wykorzystuje wysoki moment obrotowy i szybką reakcję silnika elektrycznego, aby w trudnych warunkach poprawić możliwości trakcyjne samochodu, co dodatkowo poprawia jego osiągi i poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo, kontrola zjazdu ze wzniesienia (Hill Descent Control) pomaga utrzymać stałą, zadaną prędkość nawet na śliskich zjazdach, dając kierowcy poczucie pewności.*
Film
ZASTRZEŻENIE
* Kierowca jest zawsze odpowiedzialny za bezpieczeństwo i uważne prowadzenie. Efektywność Hill Descent Control zależy od wielu czynników, takich jak stan pojazdu, pogody, opon i warunków na drodze.

SI-DRIVE

…

SI-DRIVE

Wybierz tryb inteligentny, aby uzyskać płynne osiągi lub tryb sportowy, który zapewnia natychmiastową reakcję na naciśnięcie pedału gazu, czyli dynamiczną jazdę w szerokim zakresie prędkości. Wspomaganie silnikiem elektrycznym dodatkowo poprawia przyspieszenie, zapewniając jeszcze lepsze wrażenia z jazdy.
Dowiedz się więcej

Technologia Subaru

Loading...

Bezstopniowa skrzynia Lineartronic + napęd na wszystkie koła z aktywnym podziałem momentu napędowego

…

Bezstopniowa skrzynia Lineartronic + napęd na wszystkie koła z aktywnym podziałem momentu napędowego

Skrzynia Lineartronic zapewnia płynną i bezstopniową zmianę biegów, utrzymując silnik w jego najbardziej ekonomicznym zakresie obrotów i zapewniając tym samym sprawne i płynne przyspieszenie, lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa. Ze skrzynią Lineartronic zgodnie współpracuje napęd wszystkich kół z aktywnym podziałem momentu obrotowego (Active Torque Split AWD), który w czasie rzeczywistym dostosowuje podział momentu napędowego do odpowiednich kół tak, aby sprostać warunkom panującym na drodze.
Film

Silnik SUBARU BOXER

…

Silnik SUBARU BOXER

Poziomy – przeciwsobny układ silnika typu bokser polega na rozłożeniu każdej pary cylindrów i tłoków o 180° względem siebie. Subaru wykorzystuje ten układ w silnikach SUBARU BOXER od ponad 50 lat, ze względu na wiele zalet w porównaniu z silnikami innych typów. Dzięki temu samochody Subaru cechują się szczególną trwałością i niezawodnością.

Subaru Global Platform

…

Subaru Global Platform

Subaru Global Platform (SGP) to zupełnie nowa platforma, na bazie której powstają kolejne generacje samochodów Subaru. Poprzez swoją konstrukcję zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa pasywnego, a jednocześnie umożliwia bardziej precyzyjne i komfortowe prowadzenie samochodu. Jest to przyszłość marki Subaru, zapewniająca jeszcze więcej radości z jazdy i spokoju podczas podróżowania, dla kierowcy i pasażerów.
Film

Pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie

…

Pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie

Pomagają w przekierowaniu i rozproszeniu energii zderzenia z obszaru kabiny, czyli z miejsca, gdzie znajdują się pasażerowie. Ważną rolę odgrywają w tej konstrukcji odpowiednio umiejscowione elementy wykonane ze stali o najwyższej wytrzymałości.
Film
Loading...

2,0 L DOHC SUBARU e-BOXER

Moc silnika (kW)
…
Moment obrotowy (Nm)
Prędkość obrotowa silnika (obr./min.)
Silnik spalinowy SUBARU BOXER
Moc maksymalna – silnik spalinowy:
110 kW (150 KM) / 5600–6000 obr./min.

Maksymalny moment obrotowy – silnik spalinowy:
194 Nm / 4000 obr./min

Silnik elektryczny
Moc maksymalna - silnik elektryczny:
12,3 kW (16,7 KM)
Maksymalny moment obrotowy – silnik elektryczny:
66 Nm

Zużycie paliwa: 
8,1 l/100 km*

Emisja CO2:
185 g/km*
ZASTRZEŻENIE
* Zużycie paliwa i emisja CO2 zgodnie z normą EC 715/2007 - 2018/1832AP.

2,0 L DOHC SUBARU e-BOXER

SUBARU e-BOXER łączy 2,0-litrowy silnik SUBARU BOXER z bezpośrednim wtryskiem paliwa z silnikiem elektrycznym, dostosowując współczynnik podziału mocy w zależności od warunków na drodze i zapewniając tym samym cichą, płynną, wydajną i energiczną jazdę. Co więcej, symetryczny układ napędowy wzdłuż osi pojazdu wraz z nisko umieszczonym środkiem ciężkości silnika i napęd na wszystkie koła zapewniają lepszy rozkład masy pojazdu z przodu i z tyłu oraz większą stabilność jazdy.
ZASTRZEŻENIE
* Zużycie paliwa i emisja CO2 zgodnie z normą EC 715/2007 - 2018/1832AP.

Ruszanie, małe obciążenie: silnik elektryczny

…

Ruszanie, małe obciążenie: silnik elektryczny

Moc dostarczana jest tylko przez silnik elektryczny dla cichej i oszczędnej jazdy. Silnik elektryczny dodatkowo aktywuje się w warunkach, w których należy wspomóc pracę silnika spalinowego.*
ZASTRZEŻENIE
* Działanie systemu może się różnić w zależności od techniki jazdy, warunków drogowych czy stanu samochodu.

Średnie obciążenie: wspomaganie silnikiem elektrycznym

…

Średnie obciążenie: wspomaganie silnikiem elektrycznym

Moc jest dostarczana zarówno przez silnik spalinowy, jak i silnik elektryczny, zapewniając płynne przyspieszenie.
ZASTRZEŻENIE
Działanie systemu może się różnić w zależności od techniki jazdy, warunków drogowych czy stanu samochodu.

Duże obciążenie: silnik spalinowy

…

Duże obciążenie: silnik spalinowy

Przy wyższych prędkościach, gdzie wydajność silnika spalinowego jest wystarczająca, silnik elektryczny nie włącza się a moc dystrybuowana jest jedynie z silnika spalinowego. W tym czasie, jeśli jest to konieczne, silnik elektryczny ładuje baterię.
ZASTRZEŻENIE
Działanie systemu może się różnić w zależności od techniki jazdy, warunków drogowych czy stanu samochodu.

Zwalnianie: regeneracja baterii

…

Zwalnianie: regeneracja baterii

Bateria jest ładowana podczas hamowania i zwalniania.
ZASTRZEŻENIE
Działanie systemu może się różnić w zależności od techniki jazdy, warunków drogowych czy stanu samochodu.

Tryb inteligentny

…

Tryb inteligentny

Urządzenie SI-DRIVE uruchamia tryb inteligentny aby uzyskać natychmiastowe reakcje samochodu na manewry kierowcy, ale też by jego zachowanie było bardzo przyjazne dla środowiska. Oprogramowanie przepustnicy silnika znajduje złoty środek pomiędzy płynnością jazdy a oszczędnością paliwa, zaś wszystko to z zachowaniem przez kierowcę najwyższej kontroli.

Tryb sportowy

…

Tryb sportowy

W trybie sportowym silnik pracuje płynnie we wszystkich zakresach prędkości. Jadąc w tym trybie można wyczuć liniową reakcję silnika, która uwydatnia jego charakter, spokojny ale pełen momentu obrotowego.