Technologia

ZASTRZEŻENIE
Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych. Każda zmiana wyposażenia i specyfikacji zostanie wyraźnie przedstawiona Państwu przed zawarciem umowy ze sprzedawcą.

SILNIK SUBARU BOXER

…

SILNIK SUBARU BOXER

Poziomy – przeciwsobny układ silnika SUBARU BOXER polega na rozłożeniu każdej pary cylindrów i tłoków o 180° względem siebie. Tworzy to silnik, który jest niższy i bardziej płaski niż jednostki napędowe innych typów.
Silnik
Dźwięk silnika

Silnik SUBARU BOXER

Dlaczego silnik SUBARU BOXER?

Dzięki poziomo ułożonym, pracującym naprzeciw siebie tłokom uzyskano płaską konstrukcję. Cały samochód ma przez to nisko położony środek ciężkości, co w połączeniu z osiową symetrią elementów układu napędowego daje niespotykaną równowagę i minimalizację przechyłów samochodu na zakrętach.
Film

Silnik SUBARU BOXER

Silnik rzędowySilnik SUBARU BOXERSilnik w układzie "V"

Co wyróżnia silnik SUBARU BOXER?

W odróżnieniu od tradycyjnych konfiguracji silników rzędowych lub w układzie V, w silniku w układzie bokser przeciwsobne ruchy tłoków z założenia znoszą się wzajemnie, co pomaga zmniejszyć drgania. Nie ma zatem konieczności stosowania ciężkich i skomplikowanych systemów wałków wyrównoważających.
Film

LINEARTRONIC

Dlaczego skrzynia biegów Lineartronic?

Bezstopniowa skrzynia biegów Subaru XV nie jest ograniczona zastosowaniem ustalonych przełożeń, tak jak ma to miejsce w konwencjonalnych automatycznych skrzyniach biegów. Ta skrzynia używa zupełnie zmiennych przełożeń, co pozwala jej w każdej chwili utrzymać silnik we właściwym zakresie obrotów. Zapewnia to płynne przyspieszanie, a jednocześnie poprawia sprawność zespołu napędowego.
Film

X-MODE

…

Miejski styl, pozamiejskie możliwości

SUBARU XV jest zawsze gotowy na nowe wyzwania. Wysoka pozycja za kierownicą i świetna widoczność zwiększą Twoje poczucie pewności podczas jazdy, również w czasie, gdy wspólnie z Symmetrical AWD będziesz pokonywał kolejne odcinki wyboistych dróg. Dzięki systemowi X-MODE doświadczysz jeszcze więcej radości z jazdy niż kiedykolwiek wcześniej, snując plany odnośnie weekendowych wyjazdów i wyznaczając cele podróży, do których teraz spokojnie dotrzesz.
…

X-MODE załączony

X-MODE daje Ci większą kontrolę. Po jego aktywacji, SUBARU XV tak steruje silnikiem, skrzynią biegów, napędem, hamulcami oraz innymi zespołami, aby samochód sprawnie pokonywał złe i śliskie drogi oraz nawet najbardziej strome wzniesienia. Po aktywowaniu X-MODE Hill Descent Control, podczas zjazdu ze wzniesienia, samochód automatycznie utrzymuje stałą, zadaną mu prędkość.

Technologia Subaru

Loading...

Bezstopniowa skrzynia Lineartronic + napęd na wszystkie koła z aktywnym podziałem momentu napędowego

…

Bezstopniowa skrzynia Lineartronic + napęd na wszystkie koła z aktywnym podziałem momentu napędowego

Skrzynia Lineartronic zapewnia płynną i bezstopniową zmianę biegów, utrzymując silnik w jego najbardziej ekonomicznym zakresie obrotów i zapewniając tym samym sprawne i płynne przyspieszenie, lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa. Ze skrzynią Lineartronic zgodnie współpracuje napęd wszystkich kół z aktywnym podziałem momentu obrotowego (Active Torque Split AWD), który w czasie rzeczywistym dostosowuje podział momentu napędowego do odpowiednich kół tak, aby sprostać warunkom panującym na drodze.
Film

SILNIK SUBARU BOXER

…

SILNIK SUBARU BOXER

Poziomy – przeciwsobny układ silnika typu bokser polega na rozłożeniu każdej pary cylindrów i tłoków o 180° względem siebie. Subaru wykorzystuje ten układ w silnikach SUBARU BOXER od ponad 50 lat, ze względu na wiele zalet w porównaniu z silnikami innych typów. Dzięki temu samochody Subaru cechują się szczególną trwałością i niezawodnością.
Film

Subaru Global Platform

…

Subaru Global Platform

Subaru Global Platform (SGP) to zupełnie nowa platforma, na bazie której będą powstawały kolejne generacje samochodów Subaru. Poprzez swoją konstrukcję zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa pasywnego, a jednocześnie umożliwia bardziej precyzyjne i komfortowe prowadzenie samochodu. Jest to przyszłość marki Subaru, zapewniająca jeszcze więcej radości z jazdy i spokoju podczas podróżowania, dla kierowcy i pasażerów.
Film

Pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie

…

Pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie

Pomagają w przekierowaniu i rozproszeniu energii zderzenia z obszaru kabiny, czyli z miejsca, gdzie znajdują się pasażerowie. Ważną rolę odgrywają w tej konstrukcji odpowiednio umiejscowione elementy wykonane ze stali o najwyższej wytrzymałości. Powodują one, że nadwozie jest mocne i charakteryzuje się wysoką odpornością na skręcanie, ale pozostaje nadal lekkie.
Film

SILNIK SUBARU BOXER O POJEMNOŚCI 1,6 L

Moc silnika (kW)
…
Moment obrotowy (Nm)
Obroty wału korbowego (obr/min)
MAKSYMALNA MOC:
84 kW (114 KM) / 6200 obr./min.

MAKSYMALNY MOMENT OBROTOWY:
150 Nm / 3600 obr./min.

ZUŻYCIE PALIWA*:

6,9 l/100 km (NEDC)

8,0 l/100 km (WLTP)

EMISJA CO2*:

157 g/km (NEDC)

180 g/km (WLTP)

SILNIK SUBARU BOXER O POJEMNOŚCI 1,6 L

Przekonstruowany benzynowy silnik 1,6 l DOHC zapewnia komfortową, stabilną i cichą jazdę. Zwiększona sztywność powoduje zmniejszenie drgań i hałasu, natomiast znacząca redukcja masy wpływa na jeszcze lepsze prowadzenie.
ZASTRZEŻENIE
* Zużycie paliwa i emisja CO2 zgodne z normą EC 715/2007 - 2017/1347BG.Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych. Każda zmiana wyposażenia i specyfikacji zostanie wyraźnie przedstawiona Państwu przed zawarciem umowy ze sprzedawcą.